Agressie de-escaleren in het onderwijs – Workshop

Agressie de-escaleren in het onderwijs

Rust bewaren, regie houden en escalatie voorkomen

Wat gebeurt er wanneer emoties hoog oplopen? Hoe zorg je dat een situatie niet verder escaleert? En hoe blijf je als onderwijsprofessional rustig en duidelijk wanneer spanning ontstaat?

In deze workshop neemt scheidsrechter en onderwijsprofessional Allard Lindhout je mee in de wereld van spanning, agressie en de-escalatie. Vanuit zijn ervaring op het voetbalveld én in het onderwijs laat hij zien hoe je situaties kunt herkennen, begrijpen en effectief kunt begeleiden.

Voor wie is deze workshop?

  • Leerkrachten in het basisonderwijs
  • Intern begeleiders en schoolleiders
  • Onderwijsassistenten
  • Schoolteams die willen werken aan veiligheid en professionele weerbaarheid

 

Wat levert deze workshop op?

  • Meer inzicht in hoe agressie ontstaat
  • Handvatten om spanning en conflicten te de-escaleren
  • Meer rust en zelfvertrouwen in lastige situaties
  • Bewustwording van je eigen houding en invloed

Waarom deze workshop?

In het onderwijs kunnen spanningen ontstaan tussen leerlingen onderling, tussen leerlingen en leerkrachten of soms zelfs met ouders. De ernst van situaties verschilt, maar de impact kan groot zijn.

Juist daarom is het belangrijk dat onderwijsprofessionals weten hoe zij kunnen handelen wanneer spanning oploopt. Door vroeg signalen te herkennen en rustig te reageren, kan escalatie vaak worden voorkomen.

De parallel met het voetbalveld is snel gemaakt. Een scheidsrechter staat voortdurend midden in situaties waar emoties, competitie en frustratie samenkomen. Daar moet je snel beslissen, duidelijk communiceren en tegelijkertijd de rust bewaren. Diezelfde vaardigheden zijn ook in de klas van grote waarde.

Inhoud van de workshop
Tijdens deze workshop:

  • Leer je hoe agressie kan ontstaan en welke vormen er zijn
  • Ontdek je het verschil tussen frustratie-agressie en machtsagressie
  • Leer je hoe je je eigen spanning onder controle houdt
  • Oefen je manieren om situaties rustig te laten aflopen
  • Krijg je praktische handvatten om de regie te houden

De workshop sluit aan bij situaties uit de onderwijspraktijk. Er wordt gewerkt met herkenbare voorbeelden en ervaringen uit de klas.

Praktische informatie

  • Duur: ongeveer 1,5 tot 2 uur
  • Locatie: op school of in overleg
  • Vorm: interactieve workshop met praktijkvoorbeelden
  • Vervolgscholing is mogelijk

Docent

De workshop wordt verzorgd door Allard Lindhout. Hij is scheidsrechter in het betaald voetbal en heeft een achtergrond in het basisonderwijs. Vanuit beide werelden brengt hij unieke inzichten mee over leiderschap, communicatie en het omgaan met spanning.

Meer leerplezier in jouw klas

Ga naar onze webwinkel: natuur en gesprek

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *